kép forrása: pixabay.com
Hogyan segíthetjük szülőként gyermekünk gyászát? Ehhez ad tanácsot az összefoglaló, amit Dudás Ágnes terepgyakorlatos hallgatónk állított össze.
Egy közeli, szeretett személy halála természetes módon fájdalmas minden korosztály számára, a gyermekek számára is. Mégis sokszor nem vagy nem jól kezeljük, még a családban sem.
kép forrása: pixabay.com
Hogyan segíthetjük szülőként gyermekünk gyászát? Ehhez ad tanácsot az összefoglaló, amit Dudás Ágnes terepgyakorlatos hallgatónk állított össze.
Az elmúlt évek után ez a nyár már inkább hasonlíthat majd a megszokotthoz az utazások, kikapcsolódási lehetőségek tekintetében. Június 15-én kicsengettek az iskolákban, beindultak a nyári programok, és a melegrekordokat megdöntő hőmérséklet is felhívja a figyelmet arra, hogy itt az idő a pihenésre.
A tanév lezárásához hozzátartozik az értékelés, a bizonyítványok kiosztása. Ez okot adhat az ünneplésre, de ha az osztályzatok nem éppen úgy alakultak, ahogy szerettük volna, akkor lehet újabb feszültségforrás gyerekeknek és szülőknek egyaránt.
A serdülőkor az identitáskeresés, a lázadások és első szerelmek időszaka, ami meglehetősen sok érzelmi feszültséggel jár.
Összeállításunkban néhány hasznos kötetet ajánlunk a figyelmetekbe iskoláról, tanulásról, stresszkezelésről
Dani egy kedves, érdeklődő fiú. Az iskolában átlagos teljesítményt nyújt, családi körülményei rendezettek. Valamiért azonban, amikor az udvari szünetben vagy az órák során játékra kerül a sor, az osztálytársai mégsem engedik, hogy beálljon közéjük.
Az olykor stresszesebb időszakok okozta ideiglenes kimerülések természetes velejárói a gyermeknevelésnek.
Az érettségi az egyik első igazán komoly megmérettetés a diákok életében, épp ezért nem is számít meglepőnek, hogy sokaknál megjelenik egyfajta – addig akár ismeretlen – vizsgadrukk vagy vizsgaszorongás.
Gondolataink, érzéseink és tetteink összefüggnek, sőt hatással vannak egymásra. Ezért érdemes megvizsgálni ezek működését és egymásra való hatását. Kétféle úton indulhatunk el.
1. Tabuk nélkül
Hallunk olyan iskolákról, ahol tilos beszélgetni a orosz-ukrán konfliktusról, mert meg szeretnék védeni ettől a gyerekeket.
A jelenlegi háborús helyzet sok félelmet, szorongást szülhet a közvetlenül érintettekben. Ugyanakkor valamilyen szinten mindannyian érintettek vagyunk, hiszen hatással van ránk a jelenlegi helyzet.
Elképzelhetetlen, ami most Ukrajnában történik, és zsigeri szorongást okoz, hogy ez megtörténhet. Az aggasztó hírek a gyerekeket sem kerülik el, és a kérdéseikre nehéz most felnőttként megnyugtató választ adni.
Dübörög a farsangi készülődés az iskolákban és otthon is, ami számos lehetőséget ad arra, hogy egy kicsit kikapcsolódjunk és levezessük a feszültségünket, mint minden ünnepünk.
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.