Inkluzivity
Izgalmas, inklúziót támogató társasjáték gyerekcsoportoknak, teljes osztályoknak!
Izgalmas, inklúziót támogató társasjáték gyerekcsoportoknak, teljes osztályoknak!
A Sulinyugi Stressz Kalauz című kiadványunk azért jött létre, hogy összefoglaljuk benne azokat a fontos információkat a stresszről és a stresszkezelésről, amit egy Sulinyugi Gyerektrénernek érdemes tudnia ahhoz, hogy magabiztos háttértudással rendelkezve tarthassa meg a foglalkozásokat. Az elméleti háttér mellett a foglalkozáshoz tartozó gyakorlati tippek és egyéb érdekességek, hivatkozások is megtalálhatók a kézikönyvben.
A tanári hivatás más foglalkozásokhoz képest stresszesebb és kiégésre is jobban hajlamosít. Emellett azonban jó hír lehet a pedagógusoknak, hogy nem csak a kiégési adataik emelkednek ki a statisztikákban, hanem az is egyértelműen látszik a kutatások alapján, hogy más szakmák képviselőivel összehasonlítva ők nagyobb élvezetet is találnak a hivatásukban. Milyen stressztényezők jellemzők a tanári munkában, amikre különösen oda kell figyelni? Mit jelent a határok meghúzása és hogyan történik ez a gyakorlatban? Mit tehetünk magunkért vagy a kiégésben érintett kollégánkért? Új kiadványunk kifejezetten a pedagógusok szemszögéből veszi sorra a kiégéssel kapcsolatos gyakori kérdéseket.
A gyerekek egy nyugi mese segítségével ismerhetik meg és gyakorolhatják a leghatékonyabb feszültségoldó módszereket. Ismerjétek meg Guido, a gyík történetét – a történet mögött pedig a könnyen alkalmazható, gyerekeknek szánt nyugi technikákat. A nyugi mesét írta: Sárvári Györgyi; rajzolta: László Zsuzsi. A mese ukrán nyelven itt érhető el. A nyugimese már videó formájában is elérhető, itt.
A Nyugi, Guido! című stresszkezelő mese feldolgozását segítik az instrukciós lapok. Részletesen kitérünk bennük arra, mikor és hogyan ajánljuk a mese használatát és elmagyarázzuk a mesében szereplő konkrét gyakorlatok instrukcióit is. Az instrukciós lapok ukrán nyelven itt érhetők el.
Sulinyugi összefoglaló lapunk megerősíti a Sulinyugi órán hallottakat, emlékeztetőül szolgál a tanultak felidézésére, stresszkezelő tippeket tartalmaz osztálytermi és otthoni használatra.
Sulinyugi összefoglaló lapunk megerősíti a Sulinyugi órán hallottakat, emlékeztetőül szolgál a tanultak felidézésére, stresszkezelő tippeket tartalmaz osztálytermi és otthoni használatra.
Ezt a kiadványt olyan pedagógusoknak, gyerekekkel foglalkozó szakembereknek állítottuk össze, akik szeretnék beépíteni a stresszkezelést a mindennapokba, hogy ezzel is tegyenek a saját és a tanulóik lelki egészségéért. Összegyűjtöttük a tanári tréningeken megosztott jó gyakorlatokat, és új tippeket is adunk a stresszkezeléshez és a kiégés megelőzéséhez.
A Sulinyugi kiadványt azért készítettük, hogy segítse a gyerekek életében kulcsszerepet játszó felnőtteket: a tanárokat, a szülőket, nagyszülőket és egyéb szakembereket abban, hogy értsék a stresszkezelés alapjait, támogassák a nyugi módszereket az iskolában, és használják, megerősítsék azokat otthon is.
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.