Manóstressz
Miben különleges ez a korosztály?
Az alsó tagozatban a legnagyobb nehézség a teljesítményszorongás megélése az iskolai mindennapokban. A 6-10 éves gyerekek még kevésbé ismerik fel és nehezebben kommunikálják az érzéseiket, éppen ezért gyakoribbak a fizikai, testi tünetek. Nagy erősségük viszont a nyitottság az új élmények iránt, a fantázia, és az a képesség, hogy a meséken és a játékokon keresztül rengeteget tudnak tanulni.
Tapasztalataink, élményeink a legkisebbekkel
Sokszor hallják már a legkisebbek is a felnőttektől a stressz szót, sok mindent látnak maguk körül ezzel kapcsolatban, és van, amit már saját tapasztalatból is tudnak. Nyitottságuk és lelkesedésük megkönnyíti, hogy a stresszkezelő eszköztáruk is gyorsan bővüljön. Ennél a korosztálynál mindenki hozzá akar szólni, imádják megosztani az élményeiket, ezért nagyon aktívak, és mi is nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy mindenki tudjon kapcsolódni. Ők azok, akiknek a szülei gyakran számolnak be arról, hogy otthon anyának is megmutatják a hossszú kilégzést stressz esetén. Nagy kedvenc szokott lenni a firkálás, mint feszültséglevezető módszer, de a gumiember-feladat is mindig dobogós.
Mi történik a Sulinyugi órán?
A 45 perces foglalkozás során a feszültség jeleiről, okairól és legfőképp a feszültséglevezetés lehetőségeiről beszélünk. Közösen kipróbálunk néhány módszert, játékosan, sok vizuális segédanyagot használva. Mottónk: Te vagy a tested kapitánya! Csoportokban dolgozunk, közösen ötletelünk és ki is próbáljuk a különböző technikákat. Hogy mik ezek a módszerek ennél a korosztálynál? Énekelünk, firkálunk, lufiba fújunk, felfújjuk magunkat “gumiemberré”, relaxálunk. A Sulinyugi óra végén a szülőknek is üzenünk: a tájékoztató segítségével otthon is ki lehet próbálni a feszültségek kezelését.
A Sulinyugi foglalkozás letölthető anyagait itt találod.