Gyerekideg
Miben különleges ez a korosztály?
A kiskamaszkor a nagy változások időszaka, mondhatni kellős közepe. A gyerekek azt élik meg, hogy két világ között találják magukat: már sok minden “ciki” a gyerekkorból, és még sok minden túl “unalmas” a felnőtt világban. Ez az az időszak, amikor a legnagyobb a veszélye a káros viselkedések, akár a rossz szokások, akár az érzelmi zavarok kialakulásának. Nagy előnyt jelent viszont számukra, hogy már sok információt tudnak kezelni, meglepően tájékozottak és fejlett a humorérzékük is!
Tapasztalataink, élményeink
Ennél a korosztálynál már sok konkrét példa jön elő a stressz kapcsán, gyakran a versenyek és a felvételikkel kapcsolatos félelmeik miatt. Sokszor konkrét kérdésekkel állnak elő, érdeklődőek és meglepően széleskörű, bár többnyire mozaikszerű tudással rendelkeznek. Jókat lehet velük beszélgetni, mélyen érdeklődnek a különböző stresszes zavarok és a megoldások iránt is. Ennél a korosztálynál a sok-sok információ játékos rendszerezése és az ezt követő élménymegélés a bevált stratégiánk.
Mi történik a Sulinyugi órán?
A 45 perces foglalkozás során a feszültség jeleiről, okairól és legfőképp a feszültséglevezetés lehetőségeiről beszélünk. Közösen kipróbálunk néhány módszert, játékosan, sok vizuális segédanyagot használva. Mottónk: Te vagy a tested kapitánya! A gyerekek több csoportban, az ő képi világukhoz illő kártyákkal dolgoznak, így ismerkednek a feszültséglevezető technikákkal. A csoportok megbeszélését követően ki is próbáljuk ezeket. A kiskamaszoknál bevált módszerek: hasi légzés, firkálás, progresszív relaxáció (izmok megfeszítése és elengedése), gondolatkísérlet, relaxáció. A Sulinyugi óra végén a szülőknek is üzenünk: a tájékoztató segítségével otthon is ki lehet próbálni a feszültségek kezelését.
A Sulinyugi foglalkozás letölthető anyagait itt találod.