A képzésre a Nyugis Együttműködések projekt keretében kerül sor, az UNICEF Regionális Ukrán Menekültprogram Magyarországi Irodájával partnerségben.
Az első alkalommal ismerkedtünk egymással és lefektettük a közös szakmai alapokat. A fókusz a Sulinyugi saját élményként való megélésén és az arra való reflektáláson volt.
Őszinte, érdeklődő, elkötelezett csapatot ismertünk meg a résztvevők személyében, akik megosztották, milyen kihívásokkal és nehéz helyzetekkel kell szembenézniük tanárként, iskolai szociális segítőként, pszichológusként. A következő közös képzési alkalmunkig lesz lehetősége a résztvevőknek megélni egy-egy Sulinyugi foglalkozást gyerekek körében is, ahol ötleteket kaphatnak a különböző, olykor fejtörést okozó helyzetek kezelésére.
Reméljük, hogy a képzés során megszerzett tudásukat hasznosítani tudják majd a mindennapi munkájukban, és az általuk segített gyerekek is profitálni fognak belőle.
A Nyugis Együttműködések projekt az UNICEF Regionális Ukrán Menekültprogram Magyarországi Irodájával partnerségben valósul meg.