Nyugi First Aid kezdeményezésünkkel egyrészt a menekülteknek segítő önkénteseket támogatjuk, másrészt adaptáljuk néhány sulinyugis anyagunkat, amiből a gyerekek megtanulhatják, hogyan nyugtassák meg magukat.
Nyugitippek az ukrajnai menekülteket segítő önkénteseknek
1. Segíts jól, kiégés nélkül - Reális felelősségvállalás
Mire érdemes felkészülnie egy önkéntesnek, milyen hatások érik, és miért fontos a reális felelősségvállalás? Konkrét nyugitippek, bevált feszültségoldó technikák azoknak, akik jól szeretnének segíteni. A videó megtekintéséhez kattints a képre!
2. Maradj nyugodt! - Stresszkezelő tippek önkénteseknek
Hogyan lehet a saját feszültségünket levezetni? A videóban sorra vesszük, milyen tünetei lehetnek a stressznek, és beszélünk a hozzáállás szerepéről. Megismerhettek konkrét önkéntes példákat, kipróbálunk néhány feszültséglevezetési módszert, és a mindennapi feltöltődésről is szó esik. A videó megtekintéséhez kattints a képre!
3. Nyelvfüggetlen nyugitippek - Nyugitippek önkénteseknek
Hogyan tudtok az önkéntes munka során másokat is megnyugtatni? Erről szól ez a videó.
Tudunk jó hatással lenni másokra úgy is, ha nem beszéljük egymás nyelvét! A videó megtekintéséhez kattints a képre!
***
A stresszkezelés alapjai gyerekeknek
A gyerekek egy nyugi mese segítségével ismerhetik meg és gyakorolhatják a leghatékonyabb feszültségoldó módszereket. A foglalkoztató lapokat most több nyelven, ukránul is elérhetővé tesszük otthoni vagy csoportos használatra.
Ez a foglalkoztató nem krízishelyzetre való, hanem a feszültség elengedésében segít. Befogadó családoknak, szülőknek, pedagógusoknak, önkénteseknek szánjuk, akik közvetlenül hasznosítani tudják. A mesébe szőtt gyakorlatokat úgy válogattuk össze, hogy egy felnőtt segítségével, de szakember bevonása nélkül is elvégezhetőek legyenek.
Instrukciós lapok a Nyugi meséhez
Ukrán nyelvű instrukciós lapok a Nyugi meséhez
4. Extrém idők hatása a gyerekekre - Hogy kezeljük a gyerekstresszt háborús időkben?
Hogyan hat a gyerekekre a mostani háborús helyzet? Mik a jelei az extrém stressznek? És hogyan lehet felnőttként segíteni és biztos pontokat nyújtani ebben? A videóban ezekre keressük a választ és arra is kitérünk, bajt jelent-e, ha a gyerekek háborúsat játszanak. A videó megtekintéséhez kattints a képre!
5. Hogyan segíthetjük egy mesével a gyerekek feszültségének oldását?
Ismerjétek meg Guido, a gyík történetét – a történet mögött pedig a könnyen alkalmazható, gyerekeknek szánt nyugi technikákat.
A videóban elmondjuk, hogyan tudjátok szülőként vagy szakemberként használni ezt az eszközt, akár olyan gyerekeknél is, akik traumatizálva vannak az ukrajnai háborús helyzet miatt. A videó megtekintéséhez kattints a képre!
6. Extrém idők hatása a gyerekekre: Nyugi, Guido! – (traumatizált) gyerekcsoportoknak
Guido, a Nyugi mese hősének segítségével juttatjuk el a könnyen alkalmazható, gyerekeknek szánt nyugi technikákat.
A mai videóban elmondjuk, hogyan tudjátok tanárként, trénerként, pszichológusként, vagy más szakemberként használni a mesét gyerekcsoportokban. Olyan gyerekcsoprtoknál is, akik traumatizálva vannak az ukrajnai háborús helyzet miatt.
A mese ebből a cikkből letölthető! A videó megtekintéséhez kattints a képre!
***
A Nyugi First Aid kezdeményezés a United Way Hungary támogatásával valósul meg.