A kártyákat lehet használni egy osztályban, csoportos foglalkozáson, de akár otthon is játszhatunk velük családi körben. Jól alkalmazható beszélgetések elindítására, lehet vele kitalálóst játszani, de szituációs gyakorlatokhoz vagy történetmeséléshez is segítségül hívható.
Ajánljuk:
- Tanároknak
- Szülőknek
- Iskolapszichológusoknak
- Trénereknek
- Gyerekekkel, fiatalokkal foglalkozó szakembereknek
A kártyacsomagot a Sulinyugi pszichológus csapata fejlesztette, és az elmúlt években több mint 20.000 gyerek próbálhatta már ki az iskolai nyugi foglalkozások során. Kisiskolásoktól kamaszokig minden korcsoport számára ajánljuk. A kártyákon bemutatott nyugi módszereket megismerve és játék közben begyakorolva a gyerekek képesek lesznek a stresszt felismerni és a saját feszültségüket kezelni.
Találd meg köztük a saját módszered, és vezesd le a stresszt most! Ízelítő videónkat a kártyákról itt találod!
Húzz egy kártyát, és tanulj egy stresszoldó technikát! Tanulókártya? Játék? Segédlet szituációs gyakorlatokhoz? Ez mind, és még több is!
Mutatunk három lehetőséget, hogyan játszhattok a Nyugi kártyákkal úgy, hogy közben feszültségkezelésről is tanultok!
Nyugitéglák a kártyavárhoz
A játékot párban vagy kis csapatokban is tudjátok játszani. A cél az, hogy minél nagyobb kártyavárat építsetek. Ehhez először „nyugitéglákat”, azaz kártyalapokat kell gyűjtenetek. Húzzatok egyet a pakliból. A kihúzott kártyát háromféleképpen tudod megszerezni, és utána felhasználni a kártyavár építéséhez: a) kipróbálod a kártyán szereplő aktivitást ott helyben; b) elmesélsz egy helyzetet, amikor sikeresen alkalmaztad a kártyán látható nyugi módszert; c) megosztasz egy olyan helyzetet, amikor szerinted beválna ennek a technikának az alkalmazása. Ha ezek egyikét megteszed, tiéd a kártya. Ha passzolsz, akkor a tőled balra ülő játékosnak lehetősége van rabolni. A cél, hogy minél több kártyát szerezz, és így minél nagyobb kártyavárat tudj építeni.
Szituációk
Mindenki húz egy kártyát. A játékvezető elmond egy helyzetet, amelyben egy feszültséggel teli esemény zajlik (érdemes életkornak megfelelő szituációkat választani). Ezután minden résztvevő felmutatja azokat a lapokat, melyek szerintük az adott helyzetben jól alkalmazható stresszlevezető technikák lehetnek. A bónusz, ha meg is beszéljük, melyik technika hogyan és miért működik a feszült helyzetekben.
Hogy állsz a nyugalommal?
Klasszikus nyitókörként játszható csoportokban. Mindenki húz (vagy választ) egy kártyát, majd mindenki elmeséli az adott stresszkezelő technikával kapcsolatos élményeit, tapasztalatait. Arra is ki lehet térni, hogy vajon miért pont ezt a lapot húzta az illető, mit üzen neki a kártya.
Számos további javaslatot is csomagoltunk a kártyapaklihoz, de ti is kitalálhattok új játékokat, gyakorlatokat!
Már rendelhető: https://nemcsakkartya.hu/termek/nyugi-kartyak/