Hiszen csak az a felnőtt tudja megfelelően segíteni a gyerekeket, aki maga is jól van.
A tanároknak szóló ingyenes Lélekemelő programra itt tudtok regisztrálni: Lélekemelő program pedagógusoknak - UNICEF
Az UNICEF Magyarország 5 részes online kurzusa a Sulinyugi együttműködésével azért készült, hogy segítsen a pedagógusoknak felismerni és lehetőség szerint meg is előzni a gondjaikra bízott diákok komolyabb mentális problémáit, ugyanakkor megőrizni, adott esetben helyreállítani saját lelki egészségét.
Hiszen csak az a felnőtt tudja megfelelően segíteni a gyerekeket, aki maga is jól van.
A tanároknak szóló ingyenes Lélekemelő programra itt tudtok regisztrálni: Lélekemelő program pedagógusoknak - UNICEF
A stressz nem csak a felnőtt lét velejárója, már a gyerekeknek és a kamaszoknak is számos feszültséget okozó helyzettel kell szembenézniük az iskolában és a tanulás során. A Sulinyugi célja, hogy megtanítsuk nekik, hogyan tudják felismerni és kezelni a stresszt.
Megnyitotta kapuit a csodaszép, nyugalmat árasztó „Óperenciás-tenger” szoba a Sulinyuginál, ahol szeretettel várjuk egyéni konzultációra a gyerekeket és szüleiket!
A pakli lapjai egy-egy olyan feszültségkezelő technikát mutatnak be, amit a gyerekek is könnyen elsajátíthatnak.
Egy nemzetközi projektben részt venni azért jó, mert kibillent kicsit a komfortzónánkból (ami, ugye, tudjuk, hogy mindig izgalmas dolgokat eredményez).
Egy különleges eseményre invitálunk titeket: az Önzetlenség Napja összeköti azokat, akik jobbá, szebbé szeretnék tenni a világot - de legalábbis egy szeletét.
A Sulinyugi önkéntesek közül 11-en vettek részt az ELTE PPK átfogó, több szervezetre kiterjedő kutatásában, mely azt vizsgálta, mennyire elégedettek az önkéntes munkával.
Helyszínelés és madárházi hangulat, felvételi okozta stressz és a nyugalom tengere, lelkes másodikosok és lázadó nyolcadikosok: nagyon izgalmas volt azzal szembesülni, milyennek látszódnak külső szemmel a Sulinyugi foglalkozások.
A gyerekek “mindent látnak, de nem mindent értenek”. A szexualitással kapcsolatos kérdések meglehetősen sok stresszt tudnak okozni, különösen akkor, ha tabusítás vagy indulatok övezik.
Fergeteges társasozós estét tartottunk február közepén a legkedvesebb partnereinkkel, akiket egy kötetlen, beszélgetős-barátkozós összejövetelre hívtunk.
Hogyan oldjuk a gyerekek félelmét, szorongását? Mit tehetünk mentális vészhelyzetben?
Januárban megtartottuk az idei év első online Nyugi Teamjét a Sulinyugi önkéntesekkel.
Kértétek, megcsináltuk! Kidolgoztunk egy workshopot azoknak a szülőknek, érdeklődőknek, akik tenni szeretnének saját gyerekeik (vagy a környezetükben lévő gyerekek) nyugalmáért, és ehhez szeretnének eszközöket, ötleteket kapni.
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.