
Lélekemelő program: online kurzus szülőknek
Szülők és gyerekek mentális egészségének megőrzéséről szól az az online kurzus, amit az UNICEF Magyarország Lélekemelő programja számára dolgoztunk ki.
Szülők és gyerekek mentális egészségének megőrzéséről szól az az online kurzus, amit az UNICEF Magyarország Lélekemelő programja számára dolgoztunk ki.
Guido, a gyík történetéből a gyerekek játékosan tanulhatják meg a stresszkezelés alapjait: miközben kiszabadítják őt lefagyott állapotából, a jég fogságából, a gyakorlatok segítségével ők maguk is megszabadulnak a feszültségtől.
Rövid összefoglalás a tavalyi évről megannyi felbecsülhetetlen pillanattal – amit nehéz is egy videóba sűríteni.
Az év kiemelt önkéntese díjat nyerte el Sulinyugis önkéntesünk, Spitzmüllerné László Gabriella december 1-jén az Önkéntes Központ Alapítvány díjátadó gáláján!
A kiégés szinte népbetegségnek számít, a munkavállalók több mint 70%-a tapasztalt már kiégésre utaló tüneteket. A körülöttünk zajló nyomasztó események most ráadásul jelentősen súlyosbítják a helyzetet.
Az iskolai beszélgetések alapján riasztó kép rajzolódik ki arról, milyen lelki állapotban vannak a pedagógusok. A megbecsülés hiánya, a túlterheltség és az alulfizetettség általános tapasztalat. A tanárok egyre inkább kizsigereltek, egyre többen sodródnak a kiégés felé.
Tudtad, hogy ha a MagNet Bank ügyfele vagy, a rád eső 10%-os banki nyereségrészedet felajánlhatod egy nonprofit szervezetnek? Például a Sulinyuginak!
A tanévkezdés egyszerre izgalmas és bizonytalanságokkal teli időszak, ami felerősítheti a gyerekek szorongását. A stressz általános velejárója az életünknek, ami már az iskolás évek alatt megjelenik, és a gyerekek általában nincsenek arra felkészülve, hogy védekezzenek ellene. Pedig a stressz kezelése megtanulható.
A Sulinyugi idén ismét felkerült az Edison100-as listára, sok más kiváló, izgalmas kezdeményezés közé.
A Sulinyugi gyerekfoglalkozásokkal az iskolai feszültségkezelést, és a gyermekek lelki egészségét támogatjuk párhuzamosan, egy időben. Sulinyugi programunk során a gyermekeket, a tanárokat és a szülőket is megtanítjuk a feszültségkezelés alapjaira.
Megálltunk egy pillanatra, hogy végigtekintsük, mennyi minden történt szeptembertől júniusig!
A jelenlegi nehéz helyzetben mi is felajánljuk a szakértelmünket, hogy azzal segítsünk, amihez a legjobban értünk.
Mire érdemes felkészülnie egy önkéntesnek, milyen hatások érik, és miért fontos a reális felelősségvállalás?
Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése és használatának megkönnyítése érdekében.