e-mail: cs.szekeres.veronika@nyugizona.hu
tel: +36207753627
Csordás-Szekeres Veronika vagyok, tanácsadó szakpszichológus, a Lélekkel az Egészségért Alapítvány legfőképpen gyermekpszichológiai területén tevékenykedő munkatársa 2013 óta. Úgy érzem, hogy az Alapítvány tevékenysége olyan átfogó szakmai tudást, tapasztalatot és segítségnyújtást biztosít, amiben szívesen vállalok részt.
Iskolapszichológusként dolgoztam, mikor csatlakoztam az Alapítványhoz, és már akkor érzékeltem, hogy a mindennapi stressz nemcsak a felnőttek (tanárok, szülők), hanem a gyerekek életének része is. Az iskola komplex színtérként jelentősen hozzájárulhat ahhoz, hogy egy nyugodtabb, tudatosabb, kiegyensúlyozottabb generáció nőhessen fel. Ezért hoztuk létre a Sulinyugi programot, ami párhuzamosan támogatja az iskolai feszültségkezelést, a pedagógusok kiégésmegelőzését és a gyermekek lelki egészségét, bevonva a szülőket is. Részt veszek a gyerektréningeken, az önkéntes képzésekben. A szakmák versenyeihez (EuroSkills, WorldSkills) kapcsolódó mentális felkészítésben is szerepet vállalok. Ezeken kívül néhány kiemelt projektnek is részese lehetek (pl. Lélekemelő program, az UNICEF által támogatott Nyugis Együttműködések projekt), amihez a Sulinyugi tudásanyaga, eszközei adják az alapot.
Végzettségeimet tekintve a Károli Gáspár Református Egyetem alapképzése után a pszichológus diplomámat 2012-ben szereztem a Pécsi Tudományegyetemen, fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia szakirányon.
A Napfogyatkozás Egyesületnél 2013-ban elvégzett gyászcsoportvezetői képzés hozzásegített ahhoz, hogy a veszteségélmények feldolgozásában még hatékonyabban tudjak támaszt és segítséget nyújtani. Ezen tudásomat és tapasztalatomat bővítettem 2023-ban a „Támasznyújtás pre- és perinatális gyász esetén”, illetve a „Reményvirág – Gyermekek gyászfeldolgozását segítő csoportvezető” képzésekkel, majd 2024-ben a „Sérült gyermeket nevelő szülők veszteségei – csoportvezető” képzéssel. Szakmai missziómnak tartom, hogy a halál, a veszteség, a gyász és a gyászmunka helyet és létjogosultságot kapjon, különösen a családok, a gyermekek életében (mivel pszichológusként ők a célcsoportom), hiszen bármilyen nehéz és fájdalmas is, mindez az élet része.
A Lukács Oktatási Központnál 2015-ben elvégzett „Sportpszichológiai alapok” c. akkreditált képzésének tudásanyagát és gyakorlati tapasztalatait mind a már említett szakmai olimpiára való, célzottan mentális versenyfelkészítésben, mind az általános egyéni tanácsadás során jól tudom hasznosítani (pl. önismeret, önbizalom növelés, személyiségfejlesztés, motiváció, iskolai tanulmányok, felvételik, stresszkezelés).
2017-ben coaching pszichológus lettem (life coach szakirányon), ami egy új szemlélet- és gondolkodásmódot adott a hivatásomhoz, és jó alapot nyújtott a későbbi szakképzésemhez.
Az, hogy 2019-ben krízistanácsadó szakpszichológussá váltam, szakmai és önismereti fejlődésemet is elősegítette, számos új szemléletet és eszközt adva a kezembe a még hatékonyabb segítségnyújtáshoz.
A szintén 2019-ben megszerzett fókusztréneri végzettségem (Gendlin-féle fókuszolás) lehetőséget biztosít ahhoz, hogy egy olyan módszerrel is segítsem a hozzám fordulókat, amiben fő irányvonal a befelé figyelés, az „itt és most” megélése, a testi tudatosság és az önmagamhoz való hiteles kapcsolódás.