e-mail: gulyas.reka@nyugizona.hu

telefon: +36302380384

 

2021-ben kerültem az Alapítvánnyal kapcsolatba. Leendő pszichológusként (és pedagógus szülők gyermekeként) nagyon érdekelt, hogy hogyan tudom ötvözni a munkahelyeken használt pszichológiai módszereket az egészségpszichológia szemléletével és eszközeivel, és hogy mindezt hogyan lehet átültetni a közoktatásba, elvinni az iskolákba is. Az Alapítvány tevékenységi körében mindezt megtaláltam, így önkéntesként kezdtem meg a közös munkát, a diplomázás után pedig örömmel éltem a lehetőséggel, hogy munkatársként csatlakozzam és fejlődjek tovább. 

A Sulinyugi csapat tagjaként egyéni konzultációkat tartok pedagógusok számára. A leggyakrabban előkerülő témák a túlterhelés, fáradtság, stressz és a megterhelő döntési helyzetek. Ilyenkor a kliens személyes céljainak, motivációinak feltérképezését követően általában a feszültségkezelést, feltöltődést, feladatmenedzsmentet támogató eszközöket, szempontokat érintjük elsőként, mindezt az iskolai közeghez és a kliens egyéni igényeihez, szokásaihoz igazítva. 

Az egyéni konzultációk mellett az iskolákban tartott stresszkezelő, kiégésmegelőző tréningek megvalósításában, vezetésében is részt veszek.  

Ezen felül a szervezetünknél megvalósuló egyetemi terepgyakorlatok vezetése is hozzám tartozik. Ezek során a hallgatók a munkahelyi egészségfejlesztés gyakorlatába nyerhetnek betekintést. Fontosnak tartom, hogy a leendő pszichológus kollégák minél több tapasztalattal, konkrét gyakorlati eszközzel a kezükben lépjenek ki az egyetemről. Szintén kiemelt szerepe vannak annak, hogy együtt tudjunk gondolkodni az iskolában, mint munkahelyi színtéren végezhető egyéni és csoportos pszichológiai programokról. Ezzel összhangban vezetjük kollégáimmal a terepgyakorlatokat. 

Munkámat jövőorientált, az erősségekre fókuszáló szemléletben végzem, ötvözve ezt az autogén tréning egyes elemeivel és képkártyákkal végzett asszociációs gyakorlatokkal. Hiszem, hogy a nehézségeink megoldásához az első lépés a nyugalmunk visszanyerése és a saját erőforrásaink mozgósítása, ebben a gondolati keretben dolgozom együtt a hozzám fordulókkal is. 

A középiskolai tanulmányaim második felében kezdett körvonalazódni bennem, hogy olyan hivatást szeretnék választani, amellyel segíteni tudok az embereknek.  A lelki folyamatok iránti érdeklődésem egyre inkább növekedett, így a sokféle segítő szakma közül végül a pszichológiát választottam.   

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végzett alap- és mesterképzés megerősített abban, hogy jól döntöttem, rácsodálkozva minden újabb félévben arra, hogy hány és hány területe van az emberi működésnek, ezzel párhuzamosan pedig mennyi megközelítés és eszköz létezik, amelyekkel segíthetünk másoknak továbblépni egy-egy nehéznek tűnő helyzetből.  

Ezekből az eszközökből, megközelítésekből igyekszem azóta minél többet mélységében is megismerni, megtanulni a szakmai továbbképzéseken, hogy minél több irányból tudjam megtámogatni a kliensekkel való közös munkánkat.